Yazarlarımız

Yazarlarımız

Ceyda Kafadar
Madama Lizvet'in Muhteşem Ölümü

Ceyda Kafadar İstanbul'da doğup büyüdü. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Hindoloji ana bilim dalında ihtisas gördü.

Tiyatro, sinema ve televizyon için çalıştığı yıllar boyunca çeşitli dergilerde yaptığı söyleşiler ve makaleleri yayınlandı.

Karşılaştırmalı mitoloji, fantastik edebiyat ve tarih sevgisini kendi kurgu dünyasında harmanladığı “Madama Lizvet’in Muhteşem Ölümü” ilk kitabı.

Okumadığı veya yazmadığı zamanlarda bol miktarda oyun oynayıp, seramik ve resim yapmaktan hoşlanır.

G. Mertol Gürzel
Proje 90°S 

Galip Mertol Gürzel, 1963 İstanbul doğumludur. İlk ve ortaokul eğitimlerini Bakırköy'de tamamlayıp lise ve yüksekokul için 1978 yılında İsviçre'ye gitmiştir.

Daha sonraları tek başına geldiği bu ülkede evlenmiş, iki yetişkin kızı ve iki kız + 1 torunu ile halen İsviçre'de eşi ile birlikte Zürih kentinde yaşamaktadır.

Yazarımız eğitim sürecinde ve sonrası çeşitli işlerde çalışmış olup 1990 yılından bu yana Bilgisayar Mühendisi olarak mesleğine devam etmektedir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İsviçre'ye geldiğinden bu yana gurbetteki Türklerin kendi çabalarıyla kurdukları, "Türk Sanat Topluluğu TST", "Uster ve çevresi Türk kültür derneği UTKD" gibi çeşitli derneklerde, kültür ve sanat bilgilerini bir sonraki nesile bırakana kadar 20 seneye yakın bir süreçte hizmet etmiş, çeşitli tiyatro eserlerinde oyuncu ve sahne arkası görevlisi olarak yer almıştır. Uzun süre halk oyunları eğitmenliği yapmıştır. Kendi kuşaklarının bir önceki kuşaktan aldıkları kültür sanat bilgilerini, kendilerinden sonra gelen kuşağa devretmenin gururunu duymuştur.

İlk karalamalardan olan "Ayla Konuşan adam" yazarımızın İsviçre'ye gelişi ve sonrasında yaşadığı sürecin mizahi açıdan anlatmaktadır.

Hasan Doğan
Bahriyeli

Bora Erden
Adil Anlaştık

© Copyright 2022 gmg-art.org       GMG-Galip Mertol Gürzel - All Rights Reserved